"Mindannyian mások vagyunk" A köznevelés esélyteremtő szerepének erősítése a Békéscsabai Tankerületi Központban
A felhívás címe: A köznevelés esélyteremtő szerepének erősítése
A projekt címe: "Mindannyian mások vagyunk" A köznevelés esélyteremtő szerepének erősítése a Békéscsabai Tankerületi Központban
Projekt azonosító: EFOP-3.1.6-2017-00045
AZ ELÉRENDŐ CÉLOKHOZ SZÜKSÉGES PROJEKT TEVÉKENYSÉGEK BEMUTATÁSA AZ ADOTT MEGVALÓSÍTÁSI IDŐSZAKBAN
Megvalósítási időszak:
2019. szeptember 1 - 2020. március 31.
A projekt átfogó célja
Az inkluzív, méltányos és minőségi nevelési-oktatási feltételek javítása
A nevelési-oktatási egyenlőtlenségek csökkentése
A pályázat konkrét célja a Békés Megyei Pedagógiai Szakszolgálat, mint megvalósító számára
A minőségi pedagógiai szakszolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása, a szakszolgálati ellátásban tapasztalható területi egyenlőtlenségek csökkentése
A társadalmi elfogadás elősegítése
A pályázatba bevont telephelyeink
Székhelyintézmény 5600 Békéscsaba, Kiss Ernő utca 3.
Mezőkovácsházi tagintézmény 5800 Mezőkovácsháza, Sármezey Endre utca 63.
Sarkadi tagintézmény 5720 Sarkad, Kossuth Lajos utca 17.
Szarvasi tagintézmény 5540 Szarvas, Bethlen Gábor utca 11/2.
Projekt tevékenységünk az eltelt időszakban
- A pedagógiai szakszolgálat szolgáltatásainak szakmai megújulására, a szakértői bizottsági tevékenységben, a diagnosztikai véleményt alátámasztó eljárások megújítását indítottuk el. A pályázatba bevont tagintézményekből egy-egy képviselőt választottunk 2019 szeptemberében és segítségükkel megalakítottuk az „SNI koordinátori” munkacsoportot.
A munkacsoportban a szakterületi koordinátor, a diagnosztikai folyamat egészét figyelembe véve a tagintézményekben folyó, helyi sajátosságokhoz és korábbi gyakorlathoz kapcsolódott eljárások elemzésével az egységes szintű szolgáltatás kialakítását, megerősítését indítja el valamint koordinálja és összehangolja a tagintézményekben folyó szakmai eljárásokat.
A pályázatba bevont, tagintézmények képviseletét ellátó szakemberek a tagintézményi koordinátorok, a helyi gyakorlat elemzését, a szakmai útmutatók szerinti gyakorlat jellemzőinek feltárását, a tagintézményi szintű egyeztetéseket valósítják meg.
A minőségi szolgáltatás kialakításának első és legfontosabb állomása a helyi sajátosságok azonosítása, a részletekben rejlő erősségek és hiányosságok megkeresése. A munkacsoport ennek érdekében a 2019/2020. tanév végéig részletes tervet készített a jelenlegi helyzet meghatározása érdekében, megfogalmazta azokat a részmozzanatokat, amit a megvalósításban kiemelten fontosnak értékelt.
- Partnereink részére egy interaktív fórum lehetőségét kínáljuk. Honlapunkon kialakítottunk egy „Kérdezz-felelek” kommunikációs „szobát”. Aktív fórum működtetését indítottuk el 2020. januártól annak érdekében, hogy a szülők, pedagógusok egy-egy szakmai témában lehetőséget kapjanak az eddigi gyakorlattól eltérően digitális párbeszédre. Minden hónapban gondolatébresztő témák kerülnek fel a honlapra, az érdeklődők részére.
Békéscsaba, 2020. 04. 03.
Dávid Ilona Czikkely Erika Ildikó
intézményi koordinátor intézményi koordinátor
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.